
Labyrintloop (na het Stiltemoment) | 13 april 2026
13 april | 09:30 - 11:00
Verdiep je Stiltemoment met een Labyrintloop
Maak je Stiltemoment nog krachtiger met een aansluitende wandeling door het klassieke 11-banen labyrint in de Bavo.
Een labyrintloop is een vorm van meditatief lopen. Je volgt een vast pad dat je naar het centrum leidt – en weer terug. Door in je eigen tempo te lopen, ontstaat er ruimte voor stilte, inzicht, loslaten en innerlijke helderheid.
Het klassieke 11-banen labyrint
Het klassieke 11-banen labyrint is een uitbreiding van het oorspronkelijke klassieke (Kretenzische) labyrint. Waar het klassieke labyrint zeven banen heeft, biedt deze vorm met elf banen een langere en meer gelaagde loop, die verdieping en verstilling uitnodigt.
Dit labyrint is géén doolhof: er is één ononderbroken pad dat je, via vele wendingen, naar het centrum leidt en weer terug. De herhaling van bochten en het ritme van het lopen helpen om uit het denken te komen en meer in het lichaam en het moment aanwezig te zijn.
Het grotere aantal banen zorgt voor een langere weg naar binnen, wat ruimte geeft voor reflectie, loslaten en het onderzoeken van een intentie of vraag. Het centrum vormt een natuurlijk rustpunt, een plek van bezinning en helderheid.
Na het verblijf in het midden loop je hetzelfde pad weer terug naar het begin, met wat je onderweg hebt ervaren.

Aansluitend op het Stiltemoment
Na het Stiltemoment (9.00 tot 9.25 uur) kun je vanaf 9.30 uur deelnemen aan de labyrintloop. Het labyrint ligt in het kruispunt van de kerk, het hart van de Bavo.
Bij aankomst brandt er een kaars en klinkt zachte muziek. Je ontvangt een korte uitleg over de manier van lopen. Daarna betreed je het labyrint, op afstand van elkaar, zodra je een zacht belletje hoort – het teken dat je mag beginnen. Je loopt met aandacht naar het midden, blijft daar kort stilstaan, en volgt dan dezelfde weg terug.
Na afloop kun je even gaan zitten om de ervaring op je in te laten werken. Wie wil, kan napraten of juist in stilte de kerk verlaten.

Over de begeleiders
Ad de Graaf en Gerard van der Waard van Intlabyrint zijn ervaren labyrintwerkers. Ze organiseren al jaren diverse activiteiten rondom het labyrint en willen de kracht ervan breder bekend maken. Zij blijven zich verwonderen over de werking van het labyrint; het blijft geheimen onthullen aan wie de tijd neemt om te luisteren en te lopen. Ad en Gerard bieden tijdens de Labyrintloop – naast de stilte – ook ruimte voor uitleg of ondersteuning als daar behoefte aan is.
Praktische informatie
Datum: Maandag 13 april 2026
Stiltemoment: 9.00 – 9.25 uur
Labyrintloop: vanaf 9.30 tot 11.00 uur
-
Deelname is gratis voor wie aansluitend op het Stiltemoment deelneemt.
- Er is plek voor maximaal 20 mensen tegelijk in het labyrint. Het kan dus zijn dat je even moet wachten.
-
Wie alleen voor het labyrint komt, is welkom vanaf 10.00 uur via de noordingang van de kerk (Grote Markt 22) en betaalt € 4,- entree.
