
Reis door je leven | Jaarcursus autobiografisch schrijven | Start 7 september 2026
7 september | 19:00 - 21:00
| €50.00 – €350.00Reis door je leven
Geen leven loopt langs een rechte lijn. Herinneringen dienen zich vaak onverwacht aan: het plekje in de tuin waar je altijd speelde, die keer dat je een ijsje at met je oma, die ontmoeting met een oude klasgenoot waardoor je van baan veranderde.
In deze jaarcursus ga je al schrijvend op reis door je eigen leven. Niet chronologisch, maar aan de hand van verschillende thema’s. Iedere avond is er ruimte om herinneringen en gebeurtenissen steeds verder te verdiepen en verbanden te ontdekken. Denk aan plekken waar je hebt gewoond, reizen die je maakte, mensen die je ontmoette, werk, spel, liefde, toeval of de verschillende rollen die je in je leven hebt vervuld. Zo ontstaat stap voor stap een steeds beter beeld van jouw levensverhaal.
Met inspirerende schrijfoefeningen brengt Astrid Breg je pen op gang en ontdek je dat herinneringen vaak vanzelf hun weg naar het papier vinden.

Schrijven zonder goed of fout
Je hoeft geen schrijftalent of ervaring te hebben. Het gaat niet om mooi schrijven, maar om ontdekken wat jouw verhaal je te vertellen heeft. Schrijven helpt om stil te staan, herinneringen te ordenen en met nieuwe ogen naar je eigen leven te kijken. Soms levert dat herkenning op, soms een glimlach of een verrassend inzicht.
Wie wil, kan na afloop iets voorlezen. We luisteren zonder oordeel en met aandacht voor elkaars verhaal. Zo ontstaat een veilige en inspirerende sfeer waarin ieders woorden welkom zijn.
Aan het einde van de reis
Gedurende het jaar groeit een verzameling persoonlijke verhalen. In de laatste bijeenkomst(en) kijk je terug op alles wat je hebt geschreven en breng je de verschillende verhalen samen. Zo ontstaat niet alleen een verzameling herinneringen, maar ook een nieuw perspectief op jouw eigen levensreis.
Over Astrid Breg
Astrid Breg is biografisch (schrijf)coach en begeleidt mensen individueel en in groepen bij het verkennen van hun levensverhaal. In haar werk staan ruimte, aandacht, verwondering en vertrouwen in het eigen verhaal centraal. Met lichte, uitnodigende schrijfoefeningen helpt zij deelnemers woorden te geven aan ervaringen die soms al jarenlang met hen meereizen.
Wil je eerst kennismaken met de manier van werken van Astrid? Bekijk dan ook de losse schrijfavonden.

Wanneer?
- Maandag 7 september 2026
- Maandag 5 oktober 2026
- Maandag 9 november 2026
- Maandag 7 december 2026
- Maandag 11 januari 2027
- Maandag 15 februari 2027
- Maandag 15 maart 2027
- Maandag 12 april 2027
- Maandag 10 mei 2027
- Maandag 14 juni 2027
Tijd: 19.00 tot 21.00 uur
Locatie: Stadsklooster Haarlem | Oude Groenmarkt 3-5
Tickets
Onze activiteiten hebben vier prijscategorieën:
- Donatieticket: je koopt dit ticket voor jezelf, én je steunt een ander én je steunt Stadsklooster Haarlem om te investeren in (andere) activiteiten.
- Standaardticket: je betaalt een iets hoger bedrag voor je ticket, zodat wij onze activiteiten ook voor een sociaal tarief kunnen aanbieden.
- Instapticket: dit ticket dekt de directe kosten per activiteit.
- Sociaalticket: een ticket met een sociaal tarief voor iedereen die dat nodig heeft.
Het tarief van een sociaalticket is een gereduceerd tarief voor wie daar behoefte aan heeft, alleen bedoeld om drempels te verlagen voor bezoekers die dat nodig hebben. Nieuwsgierig geworden? Lees hier meer over ons prijsbeleid.
Samen maken we Stadsklooster Haarlem voor iedereen toegankelijk!